۱۶ / ۰۳ / ۱۴۰۲
Asia/Tehran 17:15

تحلیل اتریوم ۱۴۰۰/۰۹/۱۱

02:08۰

اتریوم هم درست مانند بیت کوین، بعد از اینکه نتوانست منطقه مقاومت ۴۸۰۰ دلاری را پشت سر بگذارد، روند نزولی جدیدی را آغاز کرد؛ حمایت کلیدی ۴۶۵۰ دلاری را شکست و به یک منطقه نزولی وارد شد.

در نمودار ساعتی جفت ارز ETH/USD می بینیم که پایین تر از یک خط روند صعودی اصلی با حمایتی نزدیک به ۴۶۰۰ دلار قیمت شکسته شده است. این جفت ارز حتی با قیمتی زیر منطقه حمایتی ۴۵۵۰ دلار معامله شد. اکنون هم نزدیک به تراز ۴۵۰۰ دلار (۴۵۳۰ دلار در این لحظه) و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ایستاده است.

اولین مقاومت در صورت آغاز روند صعودی، نزدیک به سطح ۴۵۴۰ دلار می باشد که در نزدیکی سطح فیبوی اصلاحی ۲۳.۶% حرکت نزولی اخیر ۴۷۸۳ دلار به ۴۴۵۵ دلار واقع است.

نمودار اتر 1 - تحلیل تکنیکال اتریوم؛ پنج شنبه 11 آذر

اولین مقاومت اصلی نزدیک به سطح ۴۵۸۰ دلار و مقاومت بعدی نزدیک به سطح ۴۶۲۰ دلار تلاش می کنند از افزایش قیمت جلوگیری کنند. مقاومت اخیر با سطح فیبوی اصلاحی ۵۰% حرکت نزولی ۴۷۸۳ دلار به ۴۴۵۵ دلار منطبق است.

بسته شدن قیمت بالاتر از سطوح ۴۶۰۰ و ۴۶۲۰ دلار می‌تواند در کوتاه‌مدت با ازسرگیری روند صعودی همراه گردد. در این حالت، قیمت می تواند تا تراز ۴۷۵۰ دلار افزایش یابد. هرگونه افزایش بیشتر می تواند در کوتاه مدت اتر را به سمت منطقه ۴۸۰۰ دلاری هدایت کند.

در حال حاضر، اتریوم نتوانسته است بالاتر از تراز ۴۶۰۰ دلار روند افزایشی قدرتمندی را آغاز کند و این احتمالاً با شکل گیری یک اصلاح نزولی دیگر همراه می شود. اولین حمایت در این روند نزولی در نزدیکی تراز ۴۵۰۰ دلار قرار دارد. حمایت بعدی نیز نزدیک به سطح ۴۴۵۰ دلار می باشد. در صورت شکست نزولی زیر منطقه حمایت ۴۴۵۰ دلاری، احتمال کاهش بیشتر قیمت وجود دارد. در این شرایط، حمایت اصلی در تراز ۴۳۵۰ دلار به کمک اتر خواهد آمد ولی پایین تر از این سطح حمایتی، خطر سقوط شدید قیمت بیشتر می شود.

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD ساعتی برای جفت ارز ETH/USD در منطقه نزولی شتاب می گیرد.

RSI ساعتی برای جفت ارز ETH/USD اکنون زیر سطح ۵۰ است.

حمایت  اصلی: ۴۴۵۰ دلار

مقاومت اصلی: ۴۶۲۰ دلار

منبع
newsbtc
لینک کوتاه
https://arznews.net /?p=8775

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

شما باید وارد شده برای ارسال نظر.