۱۵ / ۰۳ / ۱۴۰۲
Asia/Tehran 17:06

تحلیل بیت کوین ۱۴۰۰/۰۹/۱۶

03:00۰

پس از کاهش شدید قیمت به زیر ۴۵۰۰۰ دلار، بیت کوین موج بهبود مناسبی را آغاز کرد. در نتیجه این حرکت بازیابی، بیت کوین به بالای سطوح مقاومتی ۴۶۵۰۰ دلار و ۴۸۰۰۰ دلار بازگشت. پس از عبور از مقاومت ۴۹۲۰۰ دلاری، قیمت بالاتر از سطح فیبوناچی اصلاحی ۵۰% حرکت نزولی سقف نوسانی ۵۷۶۹۰ دلار به کف قیمت در ۴۰۱۵۰ دلار، شکسته شد. علاوه بر این، گاوها توانستند قیمت را به بالای منطقه مقاومت اصلی ۵۰۰۰۰ دلاری برسانند.

به علاوه، در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD می بینیم که یک خط روند صعودی کوتاه مدت با حمایتی نزدیک به ۴۹۶۰۰ دلار در حال شکل گیری است. این جفت اکنون با قیمتی نزدیک به ۵۱۰۰۰ دلار (۵۱۱۰۷ دلار در این لحظه) و میانگین متحرک ساده ساعتی ۱۰۰ معامله می شود. شکست قاطعانه قیمت در سطوحی بالاتر از منطقه مقاومت ۵۱۰۰۰ دلاری می تواند راه را برای صعود بیشتر این ارز هموار کند.

نمودار بیتکوین 3 - تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ سه شنبه 16 آذر

در این حالت، اولین مقاومت اصلی نزدیک به سطح ۵۲۵۰۰ دلار قرار دارد. درصورت عبور از این مقاومت، در سطوح بالاتر قیمت می‌تواند شتاب بیشتری بگیرد و حتی تا تراز ۵۳۵۰۰ دلار افزایش یابد.

ولی در مقابل، اگر بیت کوین نتواند منطقه مقاومت ۵۱۰۰۰ دلاری را با موفقیت پشت سر بگذارد و بار دیگر به زیر این ناحیه مهم بازگردد، احتمالاً با یک اصلاح نزولی جدید مواجه می شود. در این سناریو، اولین حمایت نزدیک به سطح ۵۰۲۰۰ دلار خواهد بود.

اولین حمایت اصلی اکنون در نزدیکی سطح ۴۹۶۰۰ دلار و خط روند شکل می گیرد. شکست نزولی قیمت زیر سطح حمایت ۴۹۶۰۰ دلاری نشانگر شروع یک روند نزولی دیگر خواهد بود. در این حالت، توقف بعدی خرس ها احتمالاً در تراز ۴۶۰۰۰ دلار می باشد.

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD  ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در منطقه نزولی شتاب می گیرد.

RSI ساعتی برای جفت ارز BTC/USD بالاتر از سطح ۵۰ است.

حمایت های اصلی:  ۵۰۲۰۰ و ۴۹۶۰۰ دلار

مقاومت های اصلی:  ۵۲۵۰۰ و ۵۳۵۰۰ دلار

منبع
newsbtc
لینک کوتاه
https://arznews.net /?p=8963

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

شما باید وارد شده برای ارسال نظر.