۱۵ / ۰۳ / ۱۴۰۲
Asia/Tehran 18:30

دوج کوین، رمزارز مورد علاقه ایلان ماسک، ۸ ساله می شود

01:37۰

دوج کوین، میم کوینی که همه چیز از آن شروع شد، در حال حاضر هشت ساله شده است و به یک بازیگر اصلی در صنعت کریپتو تبدیل شده است.

در ماه می (اردیبهشت)، رمزارز جوک که توسط بیلی مارکوس و جکسون پالمر در ۶ دسامبر ۲۰۱۳ (۱۵ آذر ۱۳۹۲) برای تمسخر آلت کوین ها راه اندازی شده بود، پس از تجربه یک رالی عظیم در اوایل ماه می (اواسط اردیبهشت) ارزش بازار آن به ۹۰ میلیارد دلار نیز رسید.

با کمک ایلان ماسک، حامیان برجسته، سایر افراد مشهور و پوشش بی وقفه رسانه ای، دوج کوین تنها در چهار ماه اول سال ۲۰۲۱ (اواخر ۱۳۹۹) به میزان چشمگیر ۱۷۰۰۰ درصد افزایش یافت و کل جامعه سرمایه گذار را مجذوب خود کرده بود.

تقلید از بیت کوین همچنین الهام بخش بسیاری از کپی‌کنندگان بوده است، با شیبا اینو مبتنی بر اتریوم که به برجسته‌ترین رقیب آن تبدیل شد و درخشش سگ برتر را در ماه اکتبر (مهر) ربود.

دوج کوین ۷۶.۱ درصد از بالاترین رکورد خود افت کرده است، اما همچنان از ابتدای سال به میزان خیره کننده ۶۹۴۳ درصد رشد کرده است و دارندگان بلندمدت آن را بخشی از ثروتمندان رمزارزها می کند.

مارکوس که اکنون اغلب در توییتر با ماسک در ارتباط است، ادعا می کند که سال ۲۰۲۱ (۱۳۹۹ و ۱۴۰۰) دومین سال عجیب او به دلیل رشد دوج کوین بوده است.

 

با این حال، بعید است که پالمر روز تولد رمزارز جوک را جشن بگیرد زیرا برنامه نویس استرالیایی مدت ها پیش این جامعه را رها کرده بود. او در یک توییت در ماه ژوئیه (تیر)، ادعا کرد که صنعت کریپتو توسط “یک کارتل قدرتمند” کنترل می شود.

منبع
u.today
لینک کوتاه
https://arznews.net /?p=8978

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

شما باید وارد شده برای ارسال نظر.