۱۵ / ۰۳ / ۱۴۰۲
Asia/Tehran 17:12

نگاهی کلی به وضعیت بازار رمزارزها ۱۴۰۰/۰۹/۱۶

02:005۰

قبلا نیز اشاره کردیم که چند روز گذشته برای رمز ارز اول بازار روزهای خوبی نبود. روز شنبه اعلام شد که این دارایی ۱۶ هزار دلار از ارزش خود را تنها ظرف چند ساعت از دست داده و به پایین‌ترین سطح دو ماه اخیر خود در حدود ۴۲ هزار دلار رسید.
روز یکشنبه بعد از تلاش برای بازیابی سطوح از دست رفته، قیمت به ۵۰ هزار دلار رسید ولی خرس ها اجازه عبور از این سطح مهم را ندادند. به این ترتیب با ریجکت شدن قیمت، بیت‌کوین بار دیگر تا ۴۷ هزار دلار سقوط کرد.
در این مرحله گاوها وارد بازی شدند و این دارایی را برای چندمین بار بالا کشیدند. این بار بیت کوین موفق شد از مقاومت پنجاه هزار دلاری عبور کند و در حال حاضر در حدود تراز ۵۱۰۰۰ دلار در نوسان است. به این ترتیب، این دارای از دیروز ۴ هزار دلار جهش پیدا کرده است.
در نتیجه این تغییرات ارزش بازار بیت کوین دوباره به حدود یک تریلیون دلار نزدیک شده است در حالی که دامیننس آن همچنان به کاهش خود ادامه داده و اکنون به حدود ۴۰ درصد می رسد.

روند بازیابی در میان آلت کوین ها

کوین های جایگزین نیز همزمان با سقوط روز شنبه به شدت متحمل ضرر شدند. گرچه امروز اکثر آن ها جهش پیدا کردند. اتریوم در این مسیر پیش تاز بوده و شاهد جهش ۱۰ درصدی قیمت می باشد. قیمت اتر در حال حاضر بالاتر از ۴۴۰۰ دلار می باشد. این در حالی است که روز شنبه ارزش اتر تا حدود ۳۵۰۰ دلار سقوط کرده بود.
بایننس کوین امروز با رشد ۵.۵ درصدی در تایم فریم روزانه به ۶۰۰ دلار نزدیک شد. سایر رمز ارزهای بزرگ بازار از جمله سولانا (۱۱٪)، کاردانو (۱۲٪)، پولکادات (۱۰.۵٪)، دوج‌کوین (۱۰٪)، شیبا (۱۱٪) و اوالانچ (۱۸٪) امروز رشد ملموس تری را تجربه کرده اند.
ریپل (۸.۵٪) و ترا (۷.۵٪) نیز امروز به رنگ سبز دیده می شود. با توجه به رشد امروز، ریپل بالاتر از ۰.۸۰ دلار و LUNA نزدیک به ۷۰ دلار ایستاده اند.
نکته جالب توجه اینجاست که پروژه BitTorrent پس از اعلام تاریخ راه اندازی شبکه اصلی خود، ۵۵ درصد رشد یافته و برنده امروز میباشد. آلت کوین هایی مثلLoopring (32%), Bitcoin SV (30%), Polygon (30%), Oasis Network (26%), Kadena (24%), Nexo (22%), Fantom (22%), CRO (20%) نیز در جایگاه های بعدی قرار دارند.
ارزش بازار ارزهای رمزنگاری شده از دیروز حدود ۲۰۰ میلیارد دلار افزایش یافته و اکنون حدود ۲.۴ تریلیون دلار است.

منبع
cryptopotato
لینک کوتاه
https://arznews.net /?p=8989

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

شما باید وارد شده برای ارسال نظر.