۱۲ / ۰۳ / ۱۴۰۲
Asia/Tehran 11:59

دلیل افت و خیزهای اخیر قیمت اتر چیست؟

01:59۰

برخلاف بقیه بازار، اتریوم روز ۴ دسامبر (۱۳ آذر) شاهد کاهش چندانی نبود. در آن روز، قیمت اتر تنها ۲.۳ درصد کاهش یافت. هرچند، دم بلندی که در کندل آن روز ایجاد کرد توانست همه سرمایه گذاران اتریوم را به وحشت بیاندازد. اکنون سوال اینجاست که چگونه این اتفاق افتاد.

تا این لحظه، تحلیلگران دلایل زیادی برای اتفاقات روز  ۴ دسامبر (۱۳ آذر) برشمرده اند. طبق داده های IntoTheBlock، سرمایه گذاران نهادی مسئول این سقوط بودند زیرا حجم معاملات آنها به طور ناگهانی ۶ میلیارد دلار افزایش یافت و به ۱۸ میلیارد دلار رسید.

قبل از بسته شدن کندل در تراز قیمت ۴۱۲۴ دلار، در آن روز ETH تقریباً تا ۳۴۷۰ دلار کاهش یافت. آخرین باری که حجم معاملات در چنین سطح بالایی مشاهده شد درست قبل از افت ۷.۷۳ درصدی اتریوم در روز ۱۵ نوامبر (۲۴ آبان) بود. لازم به ذکر است که این حجم بزرگ معاملات، ۸۹٪ از کل حجم معاملات روز ۴ دسامبر را تشکیل می دهد که کمی بیش از ۲۰ میلیارد دلار بود.

در هر صورت سرمایه گذاران این فرصت را از دست ندادند و برای خرید در کف قیمت هجوم آوردند. حتی سرمایه‌گذارانی که قبلاً فعالیت چندانی نداشتند ناگهان با بازی برگشتند و آدرس‌های فعال اتر در آن روز تا ۵۰ درصد افزایش یافت. جالب اینجاست که روز بعد، بیش از ۸۱ هزار واحد ETH به ارزش ۳۵۴ میلیون دلار (بر اساس داده های جریان‌های خالص در صرافی‌ها) فروخته شد.

علاوه بر این، با پیوستن آدرس‌های بیشتر به شبکه، حجم معاملات و نقدینگی ETH نیز افزایش یافت. با نگاهی به میانگین تراز که از ماه سپتامبر (شهریور و مهر) افت قابل ملاحظه ای نداشته است، مشخص می شود که شمار سرمایه گذاران ETH به افزایش خود ادامه خواهد داد.

در حال حاضر، به نظر می رسد که مومنتوم حرکت نزولی این ارز در حال کاهش باشد زیرا اندیکاتور MACD در شرف ایجاد یک صلیب صعودی بالای خط سیگنال است.

منبع
Ambcrypto
لینک کوتاه
https://arznews.net /?p=9039

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

شما باید وارد شده برای ارسال نظر.