۱۶ / ۰۳ / ۱۴۰۲
Asia/Tehran 01:01

تحلیل اتریوم ۱۴۰۰/۰۹/۱۸

03:00۰

قیمت اتریوم در محدوده ای بالاتر از ۴۱۰۰ و ۴۲۰۰ دلار تحکیم شد. سپس اتر (ETH) به بالای تراز ۴۴۰۰ دلار صعود کرد، اما نتوانست مقاومت نزدیک به ۴۴۵۰ دلار را پشت سر بگذارد.

آخرین سقف قیمت نزدیک به ۴۴۵۶ دلار شکل گرفت و اکنون قیمت به فاز تحکیم سود وارد شده است. اتر اکنون بالای ۴۳۰۰ دلار (۴۳۸۲ دلار)، سطح فیبوی اصلاحی ۲۳.۶% حرکت صعودی ۳۹۰۰ دلار به ۴۴۵۶ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ (یک ساعته) معامله می شود. یک خط روند صعودی اصلی نیز با حمایتی نزدیک به ۴۳۲۰ دلار در نمودار ساعتی جفت ارز ETH/USD در حال شکل گیری است.

نمودار اتر 5 - تحلیل تکنیکال اتریوم؛ پنج شنبه 18 آذر

در روند افزایش قیمت، اولین مقاومت اصلی نزدیک به ۴۴۰۰ دلار و سپس ۴۴۲۰ دلار در مسیر گاوها قرار می گیرد. مانع اصلی بعدی هم در حدود تراز ۴۴۵۰ دلار خواهد بود. شکست و بسته شدن قیمت بالاتر از مقاومت ۴۴۵۰ دلاری با یک روند صعودی ثابت در کوتاه مدت همراه می شود. در این حالت، قیمت می تواند در کوتاه مدت به سمت ۴۶۰۰ دلار حرکت کند.

اگر اتریوم نتواند بالاتر از تراز ۴۴۵۰ دلار، یک حرکت افزایشی قدرتمند را آغاز کند، احتمالاً اصلاح نزولی خود را ادامه می دهد. اولین حمایت در این روند نزولی نزدیک به سطح ۴۳۲۵ دلار می باشد. در حال حاضر، حمایت اصلی نزدیک به سطح ۴۳۲۰ دلار و میانگین متحرک ساده ساعتی ۱۰۰ در حال شکل گیری است.

در صورت شکست قیمت زیر حمایت ۴۳۲۰ دلاری، قیمت می تواند به ریزش خود ادامه دهد. در این حالت، حمایت بعدی در تراز ۴۲۰۰ دلار یا سطح فیبوی اصلاحی ۵۰% حرکت صعودی کف نوسانی ۳۹۰۰ دلار به سقف قیمت در ۴۴۵۶ دلار به کمک گاوها می آید. ولی در صورت عبور از این حمایت، قیمت می تواند تا مرز ۴۰۰۰ دلار کاهش یابد.

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD ساعتی برای جفت ارز ETH/USD در منطقه صعودی شتاب می گیرد.

RSI ساعتی برای جفت ارز ETH/USD اکنون در نزدیکی سطح ۵۰ است.

حمایت  اصلی: ۴۲۰۰ دلار

مقاومت اصلی: ۴۴۵۰ دلار

منبع
newsbtc
لینک کوتاه
https://arznews.net /?p=9061

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

شما باید وارد شده برای ارسال نظر.