۱۶ / ۰۳ / ۱۴۰۲
Asia/Tehran 17:06

نگاهی کلی به وضعیت بازار رمزارزها ۱۴۰۰/۰۹/۱۸

03:00۰

بیت کوین زیر ۵۰ هزار دلار

از زمان سقوط گسترده بازار در روزهای آخر هفته، بیت کوین نتوانسته است هیچ دستاورد قابل توجهی به دست آورد و به طور قاطع بر سطح روانی ۵۰۰۰۰ دلار غلبه کند.

البته روز قبل، وقتی این ارز با قیمتی بالاتر از این خط معامله شد و حتی به ۵۲۰۰۰ دلار رسید، به نظر می رسید کار تمام شده است ولی اصلاً اینطور نبود. چرا که خرس‌ها اجازه پیشروی بیشتر را ندادند. درست برعکس، آنها ارز دیجیتال اول بازار را به پایین کشاندند و باعث شدند دیروز قیمت به زیر ۴۹۰۰۰ دلار برسد. در ساعات بعد، BTC با تلاشی دیگر برای به ۵۱۰۰۰ دلار رسید.

ولی این بار نیز نتوانست بالاتر از آن باقی بماند و با افت قیمت بعدی به زیر ۵۰۰۰۰ دلار و سطوح فعلی ریزش کرد. ارزش بازار بیت کوین اکنون تا زیر ۹۵۰ میلیارد دلار کاهش یافته و چیرگی آن بر آلتکوین ها حدود ۴۰٪ است.

رشد ۱۰ درصدی ترا

اکثر آلتکوین ها نیز درست همانند رهبر خود طی چند روز گذشته به مشکل برخوردند. اتریوم طی سقوط روز شنبه از بالای ۴۶۰۰ دلار به ۳۵۰۰ دلار رسید اما به سرعت بازگشت و منطقه ۴۰۰۰ دلاری را پس گرفت. با این حال، در مقیاس روزانه، ETH  حدود ۱ درصد افت را نشان داده و کمی بالاتر از ۴۳۰۰ دلار ایستاده است.

سولانا، کاردانو، پولکادات، دوج کوین، آوالانچ و شیبا اینو نیز از دیروز اندکی در وضعیت قرمز فرو رفته اند. در مقابل، بایننس کوین و ریپل رشدی جزئی داشته اند.

بازار18 - نگاهی کلی به وضعیت امروز بازار رمزارزها (۱8 آذر)

از سوی دیگر، ترا در تایم فریم روزانه، بیش از ۱۰ درصد افزایش یافته است. در نتیجه این جهش، LUNA اکنون با قیمت ۷۵ دلار معامله می شود و تنها با ثبت یک رکورد تاریخی دیگر فاصله بسیار کمی فاصله دارد. علاوه بر این، این دارایی اکنون به لیست ۱۰ ارز برتر به لحاظ ارزش بازار وارد شده است.

آلتکوین هایی چون WAX (29%)، NEAR Protocol (17%)، Celo (12%)، Huobi Token (10%) و Gala (10%) امروز رشد ملموس تری داشته اند.

در نهایت، ارزش بازار ارزهای دیجیتال همچنان در حدود ۲.۳ تریلیون دلار باقی مانده است.

منبع
cryptopotato
لینک کوتاه
https://arznews.net /?p=9085

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

شما باید وارد شده برای ارسال نظر.