۱۶ / ۰۳ / ۱۴۰۲
Asia/Tehran 18:15

تحلیل بیت کوین ۱۴۰۰/۰۹/۲۰

03:00۰

با نزدیک شدن به پایان هفته، قیمت بیت کوین چندین سیگنال متفاوت را نشان می دهد. در نمودار هفتگی بیت کوین می بینیم که ترس از شروع یک بازار نزولی تا حدودی کاهش یافته است. به نظر می رسد گاوها می خواهند فیبوناچی اصلاحی ۵۰% (۴۸۰۰۰ دلار) و کیجونسن (Kijun-Sen) هفتگی (۴۹۰۰۰ دلار) را به عنوان سطوح حمایت کوتاه مدت برای خود حفظ کنند. اسیلاتورها مطمئناً به تأیید حمایت کامل از سطوح ۴۸۰۰۰ تا ۴۹۰۰۰ دلار کمک می کنند.

شاخص مقاومت نسبی در حال حاضر اولین سطح اشباع فروش در بازار صعودی را در نزدیکی سطح ۵۰ آزمایش می کند. ولی موقعیت شاخص Composite Index اهمیت بیشتری دارد. در مقایسه کف نوسانی شاخص مذکور در هفته منتهی به ۲۴ سپتامبر (۲ مهر) و موقعیت کندل استیک آن، با کف نوسانی و کندل فعلی این شاخص تفاوت در ساختار را خواهیم دید.

نمودار بیتکوین 6 - تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ شنبه 20 آذر

شاخص Composite Index کف های پایین تر را نشان می دهد در حالی که نمودار کندل استیک نشانگر کف های بالاتر است. این وضعیت تحت عنوان واگرایی صعودی پنهان شناخته می‌شود که یک سیگنال هشدار دهنده مبنی بر به پایان رسیدن حرکت نزولی فعلی و کوتاه‌مدت قیمت و از سرگیری روند صعودی می باشد. همین واگرایی صعودی پنهان در شاخص مقاومت نسبی نیز، البته به میزان کمتر وجود دارد. تلاقی واگرایی صعودی پنهان در اسیلاتورها در حالی که بیت کوین در نمودار کندلی حمایت می شود، به احتمال برگشت روند صعودی اعتبار بیشتری می بخشد.

با این حال، چند سیگنال هشدار دهنده نزولی نیز برای قیمت بیت کوین وجود دارد. در حالی که نمودار هفتگی در مقایسه با نمودار روزانه مهم‌تر است، ولی باید گفت که تغییرات گسترده‌تر روند قبل از اینکه در بازه‌های زمانی طولانی‌تر رخ دهند، خود را در بازه‌های زمانی کوتاه تر نشان می دهند. نمودار روزانه می تواند به تغییر روند به سمت یک بازار نزولی اشاره کند.

منبع
fxstreet
لینک کوتاه
https://arznews.net /?p=9107

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

شما باید وارد شده برای ارسال نظر.