۱۲ / ۰۳ / ۱۴۰۲
Asia/Tehran 13:09

کاهش ۵۰ درصدی میانگین گس اتریوم در شش هفته

01:59۰

اتریوم (ETH)، دومین ارز دیجیتال، اغلب به دلیل هزینه های بالای تراکنش (گس) مورد انتقاد قرار می گیرد. در عین حال، به طور متوسط، کارمزدهای معاملاتی برای شش هفته متوالی کاهش می یابد.

میانگین هزینه گس اتریوم در کمتر از دو ماه، ۵۰ درصد کاهش یافت

بر اساس داده‌های به اشتراک گذاشته شده توسط ردیاب‌های شخص ثالث، گس اتریوم (ETH)، یعنی کمیسیون‌های دینامیکی که تمام تراکنش‌های اتر و ERC-20 با آن شارژ می‌شوند، از اواخر اکتبر(اوایل آبان) کاهش یافته است.

 

 

آخرین اوج آن در ۲۸ اکتبر ۲۰۲۱ (۶ آبان)، با بیش از ۱۹۰ Gwei ثبت شد. به این ترتیب، میانگین ارزش کمیسیون معاملات بیش از ۵۰ درصد از آخرین بالاترین سطح محلی کاهش یافته است.

به طور معمول، دینامیک کارمزد گس اتریوم (ETH) با فعالیت دارندگان رمزارز اتریوم و ERC-20 مرتبط است. هرچه فعالیت بیشتر باشد، هزینه گس نیز بیشتر می شود.

بنابراین، پویایی منفی غیرمعمول کارمزدهای متوسط ​​اتریوم (ETH) را احتمالاً می توان به عملکرد ضعیف اتر نسبت داد، که باعث می شود جذابیت آن برای معامله گران کمتر شود و به رکود عمومی بازارهای ارزهای دیجیتال کمک می کند.

پلتفرم‌های لایه ۲ (L2) در حال از دست دادن ارزش کل قفل شده (TVL) هستند: این بخش از ماه می(اردیبهشت) به سرعت بالا رفته بود

فروپاشی میان‌مدت پلتفرم‌های لایه ۲ از نظر ارزش کل قفل شده، فرآیند جالب دیگری است که بر بخش اتریوم (ETH) مسلط است.

طبق گفته ردیاب پیشرو لایه دوم، L2Beat، انبوه ارزش کل قفل شده پروتکل های مقیاس پذیری جریان اصلی، طی سه ماه از اواخر آگوست(اوایل شهریور) تا اواخر نوامبر(اوایل آذر)، ۱۰ برابر افزایش یافت.

سپس، تنها در عرض دو هفته، این حجم از ۷.۱ میلیارد دلار به ۵.۵ میلیارد دلار کاهش یافت. شبکه آربیتروم(Arbitrum)، شبکه بوبا(Boba) مبتنی بر اپتیمیسم(Optimism)، دی وای دی ایکس (dYdX) و لوپرینگ (Loopring)، نیمی از این حجم را تشکیل می دهند.

منبع
u.today
لینک کوتاه
https://arznews.net /?p=9153

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

شما باید وارد شده برای ارسال نظر.