۱۹ / ۰۳ / ۱۴۰۲
Asia/Tehran 23:21

حجم معاملات شبکه بیت کوین به پایین ترین سطح یک ماهه خود رسید

01:41۰

بر اساس تازه ترین اطلاعاتی که پلتفرم تحلیل داده گلس‌نود (Glassnode) منتشر کرده است، حجم تراکنش‌های شبکه بیت‌کوین به پایین‌ترین سطح طی یک ماه گذشته رسیده است و دلیل آن احتمالاً به پایان رسیدن رالی سالانه این ارز می باشد.

عملکرد بیت کوین در بازار

دلیل اصلی کاهش فعالیت و حجم معاملات بیت کوین به احتمال زیاد به عملکرد منفی این دارایی در بازار مرتبط می شود. بیت کوین از ماه گذشته تاکنون ۲۷ درصد از ارزش خود را از دست داده است. در پایین ترین نقطه قیمت ماه دسامبر (اواسط آذر تاکنون)، بیت کوین با افت ۳۸ درصدی معامله می شد. تحلیلگران بر این باورند که ممکن است روند بازار ارزهای دیجیتال در آینده نزدیک تغییر چندانی نکند ولی چشم انداز بازار در درازمدت را صعودی می بینند.

پیش از این، بیت کوین به زیر خط روند ۱۴۰ روزه خود سقوط کرده بود که به عنوان حمایتی قوی برای روندی عمل می کرد که از ماه جولای (تیر ماه) شروع شده بود.

به دنبال شیوع سویه جدید کرونا و افزایش قرنطینه ها در سراسر جهان، ریسک های مالی به شدت افزایش یافت که به نوبه خود بر عملکرد قیمت بیت کوین و شرایط کلی بازار تأثیر گذار بود. بازارهای مالی و دارایی‌های سنتی در حال حاضر با بهبودی جزئی مواجه شده اند. این واقعیت نشان می دهد که احتمالاً سرمایه‌گذاران ریسک‌های موجود در بازار را بیش از حد برآورد کرده‌بودند.

با خروج تعداد زیادی از معامله‌گران خرد از بازارهای مالی، میزان فعالیت و حجم معاملات در یک زنجیره نیز کاهش می‌یابد که برای بازار قبل از تعطیلات کریسمس چیز جدیدی نیست. به طور معمول، بازارهای مالی سنتی نیز افت حجم زیادی را در روزهای پایانی سال گزارش می کنند.

 

منبع
u.today
لینک کوتاه
https://arznews.net /?p=9178

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

شما باید وارد شده برای ارسال نظر.