۱۶ / ۰۳ / ۱۴۰۲
Asia/Tehran 16:46

سال ۲۰۲۲ برای بخش گیمفای چگونه خواهد بود؟

02:31۰

از آنجایی که NFT ها چند ماه پیش طوفان بازار را به خود اختصاص دادند، انبوهی از کاربران خرد و سرمایه گذاران و همچنین پروژه های رمزارزی توسط هنرمندان، ورزشکاران، افراد مشهور و میلیاردرهای مشهور، از Kings of Leon و Eminem، تا Jack ارائه شدند.
NFT ها به‌عنوان دارایی‌های نادر، غیرقابل تعویض و منحصربه‌فرد، می‌توانند اساساً هر چیزی را در بلاک چین نشان دهند ، از هنر دیجیتال و داده‌های شخصی گرفته تا آیتم‌های درون بازی و سرزمین مجازی.
جالب اینجاست که حتی رئیس بخش رمزارزی ویزا اخیراً NFTها را به دلیل توانایی آنها در ” ساختن رمزارزها” و تعامل با افراد خارج از صنعت تحسین کرده است.

ظهور بازی ها برای کسب درآمد و GameFi
با محبوبیت فزاینده راه‌حل‌هایی مانند Axie Infinity، Splinterlands و Alien Worlds، این بخش بازار از روزهای اولیه خود به شدت تغییر کرد، زمانی که Crypto Kitties اساساً تنها بازی P2E بود که توانست پایگاه کاربران مناسبی را جذب کند و بازی بلاک چین چیزی است که NFT ها را به سطح بعدی رساند. به جای اینکه صرفاً به عنوان دارایی مورد علاقه دلالان و کلکسیونرها خدمت کنند، اکنون میلیون ها بازیکن در سراسر جهان از NFT به طور فعال برای بهبود تجربه بازی خود استفاده می کنند.
به‌عنوان بخش داغ بازار، GameFi فرصتی عالی برای کاربران فراهم می‌کند تا از طریق فعالیت‌های محبوب DeFi (به‌عنوان مثال، فارمینگ، سرمایه‌گذاری، وام‌دهی) کسب درآمد کنند و از ابعاد همه جانبه لذت ببرند. همه این‌ها با NFT‌ها ترکیب می‌شوند، که این راه‌حل‌ها برای گسترش قابلیت‌های اکوسیستم خود، ایجاد مدل‌های توکنومیک و کسب‌وکار پایدار و ایجاد انگیزه درگیر شدن بازیکنان، پیاده‌سازی می‌کنند.

به همین دلیل، تعجب آور نیست که ببینیم، در حالی که دارایی های P2E 25 میلیارد دلار از ۲.۳ تریلیون دلار اقتصاد کریپتو را تشکیل می دهد، ۵۷ درصد از ۱۹۷ سازنده بازی های ویدیویی مورد بررسی در ایالات متحده و بریتانیا با ۵۸ درصد، بیشترین علاقه را به GameFi دارند. بیان می کند که آنها شروع به استفاده از فناوری بلاک چین برای راه حل های خود کرده اند.

۲۰۲۲ می تواند یک سال عالی دیگر برای GameFi باشد
درست مانند امسال، سال ۲۰۲۲ (۱۴۰۱)باید برای بخش بازی های بلاکچین و گیم فای هیجان انگیز باشد.
در سال آینده، شاهد پیوستن تعداد فزاینده ای از کاربران، شرکت ها و افراد سرشناس به این فضا خواهیم بود، همچنین پروژه های خلاقانه تری برنامه های خود را در بلاکچین راه اندازی خواهند کرد.
در این میان، پروژه‌های غیرمتمرکز و غول‌های فناوری مانند فیسبوک رسما جنگی را برای تسخیر فضای متاورس آغاز کرده‌اند.
به همین دلیل، در سال ۲۰۲۲ نیز شاهد ابتکارات و پیشرفت‌های بسیاری در این زمینه خواهیم بود. پروژه‌های بلاک چین از هیاهوی دنیای مجازی برای جذب کاربران بیشتر از عموم استفاده می‌کنند، راه‌حل‌های آن‌ها را دقیق تنظیم می‌کنند و روشن می‌کنند که چرا یک معماری متمرکز است.

منبع
dailyhodl
لینک کوتاه
https://arznews.net /?p=9196

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

شما باید وارد شده برای ارسال نظر.