۱۶ / ۰۳ / ۱۴۰۲
Asia/Tehran 18:06

ایلان ماسک و کریپتو: چگونه یک مرد این همه قدرت دارد

02:009۰

ایلان ماسک به‌عنوان یک کارآفرین، شخصیت عجیب و غریب، سرمایه‌گذار ارزهای دیجیتال و همچنین تأییدکننده میم کوین دوج کوین شناخته شده است. او همچنان به آموزش افراد در مورد شگفتی ها و خطرات کریپتو ادامه می دهد.
بیایید نگاهی به تاریخچه ایلان ماسک و کریپتو، به ویژه همراه دوج کوین بیاندازیم.

ایلان در بسیاری از پروژه‌های مختلف دست داشته است ،برخی از آنها موفقیت‌آمیز بوده و برخی دیگر برای آینده امیدوارکننده به نظر می‌رسند. او همچنین به دلیل قدرتش در رسانه های اجتماعی و جریان اصلی به عنوان یک اینفلوئنسر شناخته شده است. صاحبان تسلا به سرعت وفاداری به برند در سطح اپل را ایجاد کردند.
ماسک توئیت هایی را منتشر کرده است و بر روش سرمایه گذاری مردم در حجم بالا تأثیر گذاشته است. او در حال حاضر سمت‌های بنیانگذار، مدیرعامل ویا طراح ارشد را در SpaceX، تسلا، OpenAI، Neuralink و The Boring Company دارد. این شرکت‌های نوآور طیف گسترده‌ای از هوش مصنوعی گرفته تا زیرساخت‌ها، هوافضا، تولید خودروهای الکتریکی و فناوری‌های عصبی را پوشش می‌دهند. یکی از پروژه هایی که ایلان در رشد آن نقش داشته است دوج کوین(Dogecoin) است.

در آوریل ۲۰۱۹(فروردین ۱۳۹۸)، ایلان ماسک در مورد دوج کوین گفت: «دوج کوین ممکن است ارز دیجیتال مورد علاقه من باشد. خیلی باحال است.» قیمت این کوین از ۰.۰۰۲ دلار در ۱ آوریل(۱۲ فروردین) به ۰.۰۰۴ دلار در ۴ آوریل(۱۵ فروردین) رسید. ماسک به توئیت کردن درباره DOGE ادامه داد و حتی افراد مشهور دیگری مانند اسنوپ داگ را نیز به همراه داشت.

ماسک به دلیل دیدگاه اخیر خود در مورد بیت کوین شناخته شده است، او تهدیدات و آسیب های زمین ناشی از استخراج بیت کوین را افشا کردکه این توییت‌ها جنجال‌هایی را به همراه داشت. برخی می‌توانند بگویند که ماسک تا حدی مسئول سقوط ۲۰ درصدی بیت‌کوین و همچنین رشد و افت Dogecoin پس از برنامه SNL بود. یکی از چیزهایی که ما از ریاست جمهوری ترامپ آموختیم، تأثیری است که رسانه های اجتماعی می توانند امروز بر مردم بگذارند و ایلان درستی این نظریه را ثابت کرده است. روشی که او از رسانه های اجتماعی به عنوان ابزاری برای تأثیرگذاری بر نگاه مردم به چیزها استفاده کرده است شگفت انگیز است.
در حالی که برخی از آن‌ها می‌توانند شانسی باشند، اما اگر به تأثیر آن در طول زمان نگاه کنید، واضح است که ایلان با استفاده از توییتر تأثیر خاصی بر ارزهای دیجیتال داشته است. دنبال‌کردن او نشان داد که افراد مشهور می‌توانند نقشی در افشای آن پروژه‌ها در جریان اصلی جهان برای پیشبرد کریپتو ایفا کنند.

منبع
newsbtc
لینک کوتاه
https://arznews.net /?p=9210

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

شما باید وارد شده برای ارسال نظر.