۱۶ / ۰۳ / ۱۴۰۲
Asia/Tehran 23:54

ایلان ماسک: دوج کوین برای انجام تراکنش بهتر از بیت کوین است

01:59۰

ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا و اسپیس ایکس، همواره به دنبال حمایت از دوج کوین است. بنا بر اعلام اقای ماسک در ماه اکتبر(مهر-آبان) ، وی علاوه بر این میم کوین ، در بیت کوین و اتر نیز سرمایه گذاری کرده است.

اما از نظر شخصیت سال مجله تایم ، دوج کوین نسبت به بیت کوین و سایر رمزارزها یک مزیت دارد: وی دوج کوین را بهترین رمزارز برای انجام تراکنش ها می داند.

آقای ماسک به تازگی عنوان کرد: اساساً بیت کوین جایگزین خوبی برای ارز معاملاتی نیست درحالی که دوج کوین برای انجام تراکنش ها مناسب تر است.

وی افزود:

حجم تراکنش بیت کوین کم است و کارمزد تراکنش آن زیاد است. حداقل در سطح پایه خود، برای منبع ذخیره ارزش بودن مناسب است ، به همین دلیل است که سرمایه‌گذاران به دنبال هولد آن هستند و قصد ندارند آن را بفروش برسانند و یا در تراکنش های خود استفاده کنند.

از سوی دیگر ، ثروتمند ترین فرد جهان معتقد است که دوج کوین مردم را تشویق می‌کند به جای ذخیره کردن آن به عنوان ذخیره ارزش، آن را خرج کنند.

در حالی که حامیان بیت کوین موافق هستند که این دارایی دیجیتال ، یک ذخیره ارزش است. آنها همچنین معتقدند که این دارایی برای یک سیستم مالی همتا به همتا صحیح طراحی شده است و با توجه به پذیرش آن به عنوان ارز قانونی درالسالوادور ، می توان از آن برای انجام تراکنش ها استفاده کرد.

به رغم اینکه آقای ماسک نسبت به ارزهای دیجیتال خوش‌بین است، اما مطمئن نیست که روزی رمزارزها بتوانند جایگزین ارز فیات ویا پول بی‌پشتوانه بشوند. آقای ماسک به مجله تایم گفت: «من همانند بسیاری در دنیای ارزهای دیجیتال ، از ارز فیات متنفر نیستم.

برخی از کارشناسان مالی،همچنان ارزهای دیجیتال را به عنوان یک سرمایه گذاری بی ثبات ، پرخطر و سوداگرانه می دانند و توصیه می‌ کنند که مقداری را در این بازار سرمایه‌گذاری کنید که توانایی از دست دادن آن را دارید.

منبع
Cnbc
لینک کوتاه
https://arznews.net /?p=9262

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

شما باید وارد شده برای ارسال نظر.