۱۹ / ۰۳ / ۱۴۰۲
Asia/Tehran 23:38

تحلیل بیت کوین ۱۴۰۰/۱۰/۰۱

03:00۰

بیت کوین بعد از تشکیل یک مبنای حمایتی قوی بالاتر از سطح ۴۶۵۰۰ دلار، روند صعودی جدیدی را آغاز کرد. این ارز رمزپایه پیشرو، برای حرکت به بالای سطح ۴۷۵۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ساعتی ۱۰۰ سرعت خود را افزایش داد.

در نتیجه این حرکت صعودی، مقاومت ۴۸۵۰۰ دلاری شکسته شد و قیمت از سطح فیبوناچی اصلاحی ۷۶.۴% روند کاهشی سقف نوسانی ۴۸۲۸۹ دلار به کف قیمت ۴۵۶۰۰ دلاری گذشت. گاوها حتی موفق شدند قیمت را به بالای ۴۹۰۰۰ دلار برسانند. یک کانال صعودی اصلی نیز با حمایتی نزدیک به ۴۸۷۵۰ دلار در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD شکل می‌گیرد.

نموداربیتکوین - تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ چهارشنبه 1 دی

در حال حاضر، بیت کوین بسیار بالاتر از سطح فیبوناچی اصلاحی ۲۳.۶% حرکت صعودی ۴۸۲۹۵ دلار به ۴۹۶۰۰ دلار با قیمتی بالاتر از ۴۹۰۰۰ دلار (۴۹۰۹۵ دلار در این لحظه) معامله می شود. در ادامه این حرکت صعودی، قیمت در نزدیکی منطقه ۴۹۶۰۰ دلاری با مقاومت نسبتاً قدرتمندی روبرو است. پس از عبور از این سطح، مقاومت بعدی می تواند در سطح روانی ۵۰۰۰۰ دلار باشد. حرکت قاطعانه گاوها بالاتر از منطقه مقاومت ۵۰۰۰۰ دلاری می تواند زمینه ساز افزایش بیشتر قیمت باشد. در این حالت، توقف بعدی گاوها احتمالاً نزدیک به سطح ۵۱۲۰۰ دلار خواهد بود.

اگر بیت کوین نتواند منطقه مقاومت ۵۰۰۰۰ دلاری را پشت سر بگذارد، می تواند شاهد آغاز یک اصلاح نزولی جدید باشد. اولین حمایت در این روند نزولی نزدیک به سطح ۴۹۰۰۰ دلار است که به نوبه خود در نزدیکی سطح فیبوناچی اصلاحی ۵۰% حرکت صعودی ۴۸۲۹۵ دلار به ۴۹۶۰۰ دلار قرار دارد. شکست نزولی قیمت زیر حمایت ۴۹۰۰۰ دلاری می تواند قیمت را به سمت حمایت ۴۸۵۰۰ دلار سوق دهد. پس از آن، احتمال لمس حمایت بعدی در تراز ۴۸۸۰۰ دلار وجود دارد.

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD  ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در منطقه صعودی شتاب می گیرد.

RSI ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در حال حاضر بالاتر از سطح ۵۰ است.

حمایت های اصلی:  ۴۹۰۰۰ و ۴۸۵۰۰ دلار

مقاومت های اصلی:   ۴۹۶۰۰ و ۵۰۰۰۰ و ۵۱۲۰۰ دلار

 

منبع
newsbtc
لینک کوتاه
https://arznews.net /?p=9476

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

شما باید وارد شده برای ارسال نظر.