۱۹ / ۰۳ / ۱۴۰۲
Asia/Tehran 23:21

تحلیل اتریوم ۱۴۰۰/۱۰/۰۳

03:00۰

اتریوم بعد از تشکیل یک مبنای حمایتی بالاتر از سطح ۳۹۰۰ دلار، یک جهش تازه را تجربه کرد و موفق شد به بالای منطقه مقاومت ۴۰۰۰ دلاری و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ (یک ساعته) برسد.

گاوها قیمت را به بالای سطوح مقاومتی ۴۰۵۰ و ۴۰۸۰ دلار رساندند. در نمودار ساعتی جفت ارز ETH/USD نیز بالاتر از یک مثلث جمع شونده اصلی با مقاومتی نزدیک به ۳۹۶۰ دلار شکست قیمت دیده شد. پس از تشکیل سقف قیمت نزدیک به تراز ۴۱۵۵ دلار، اصلاح نزولی آغاز شد.

این روند اصلاحی با شکست قیمت زیر سطح حمایتی ۴۱۰۰ دلار همراه شد. اتر حتی تا زیر سطح فیبوناچی اصلاحی ۲۳.۶% حرکت صعودی ۳۸۹۶ دلار به ۴۱۵۵ دلار کاهش یافت.

نمودار اتر 12 - تحلیل تکنیکال اتریوم؛ جمعه 3 دی

در حال حاضر، بزرگترین آلتکوین بازار با قیمتی بالاتر از ۴۰۰۰ دلار (۴۰۹۴ دلار در این لحظه) و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ (یک ساعته) معامله می شود. این ارز در مسیر صعود خود، در نزدیکی تراز ۴۱۲۰ دلار با اولین مقاومت برخورد می کند. پس از آن، مقاومت بعدی نزدیک به سطح ۴۱۵۰ دلار مانع حرکت گاوها می شود. شکست صعودی قیمت بالاتر از سطح ۴۱۵۰ دلار می تواند اتر را در کوتاه مدت به سمت سطوح بالاتر سوق دهد.

در این حالت، توقف بعدی گاوهادر تراز ۴۲۰۰ دلار خواهد بود. بالاتر از این سطح مقاومتی، احتمال لمس تراز ۴۲۵۰ دلار افزایش می یابد. هر گونه افزایش بیشتر می تواند قیمت را به سطح ۴۳۲۰ دلار برساند.

ولی اگر اتریوم نتواند روند افزایشی جدیدی را بالاتر از سطح ۴۱۵۰ دلار آغاز کند، احتمالاً ریزش پیدا خواهد کرد. اولین حمایت در این روند نزولی نزدیک به سطح ۴۰۵۰ دلار خواهدبود. در حال حاضر، اولین حمایت اصلی نزدیک به سطح ۴۰۲۰ دلار شکل می گیرد که در نزدیکی سطح فیبوناچی اصلاحی ۵۰% حرکت صعودی ۳۸۹۶ دلار به ۴۱۵۵ دلار واقع است. کاهش تا زیر سطوح ۴۰۲۰ و ۴۰۰۰ دلار می تواند قیمت را به سطح ۳۹۲۰ دلار برساند.

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD ساعتی برای جفت ارز ETH/USD در منطقه صعودی شتاب می گیرد.

RSI ساعتی برای جفت ارز ETH/USD اکنون بالای سطح ۵۰ است.

حمایت  اصلی: ۴۰۲۰ دلار

مقاومت اصلی: ۴۱۵۰ دلار

منبع
newsbtc
لینک کوتاه
https://arznews.net /?p=9543

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

شما باید وارد شده برای ارسال نظر.