۱۲ / ۰۳ / ۱۴۰۲
Asia/Tehran 14:12

تحلیل بیت کوین ۱۴۰۰/۱۰/۰۶

03:00۰

بعد از آغاز یک روند اصلاح نزولی جزئی از منطقه ۵۱۸۰۰ دلار، بیت کوین به زیر سطح ۵۱۲۰۰ دلار سقوط کرد و به یک منطقه نزولی کوتاه مدت وارد شد.

قیمت بیت کوین پایین تر از سطح فیبوناچی اصلاحی ۵۰% حرکت صعودی کف نوسانی ۴۸۱۰۵ دلار به سقف ۵۱۸۰۰ دلار شکسته شد. روند افت قیمت حتی تا زیر سطح ۵۰۰۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ (یک ساعته) ادامه یافت. ولی به زیر تراز ۵۰۰۰۰ دلار محدود شد.

به این ترتیب، پس از برخورد با سطح فیبوناچی اصلاحی ۶۱.۸% حرکت صعودی ۴۸۱۰۵ دلار به ۵۱۸۰۰ دلار و تشکیل یک مبنای حمایتی قوی در این ناحیه، یک حرکت افزایشی تازه را بالاتر از تراز ۵۰ هزار دلار آغاز کرد.

نمودار بیتکوین 13 - تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ دوشنبه 6 دی

در حال حاضر، بیت کوین بسیار بالاتر از ۵۰۰۰۰ دلار (۵۰۹۴۰ دلار در این لحظه) و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ (یک ساعته) ایستاده است. در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD، شکست قیمت بالاتر از یک خط روند نزولی کلیدی با مقاومتی نزدیک به ۵۰۴۰۰ دلار دیده می شود.

اولین مقاومت در روند صعود این ارز، نزدیک به سطح ۵۱۲۰۰ دلار واقع است. مقاومت بعدی می تواند در تراز ۵۱۵۰۰ دلار مانع گاوها شود. غلبه بر منطقه مقاومت ۵۱۵۰۰ دلاری می تواند حاکی از شروع یک روند افزایشی تازه باشد. در این حالت، توقف بعدی گاوها احتمالاً نزدیک به سطح ۵۳۵۰۰ دلار خواهد بود.

اگر بیت کوین نتواند منطقه مقاومت ۵۱۲۰۰ دلاری را پشت سر بگذارد، ممکن است یک اصلاح نزولی دیگر را آغاز کند. در این روند نزولی، اولین حمایت نزدیک به سطح ۵۰۲۰۰ دلار است.

پس از آن، حمایت بعدی نزدیک به تراز ۵۰۰۰۰ دلار به کمک گاوها خواهد آمد. شکست نزولی زیر سطح ۵۰۰۰۰ دلار می تواند قیمت را به سمت حمایت ۴۹۴۰۰ دلاری سوق دهد. هرگونه کاهش بیشتر ممکن است قیمت را به سمت منطقه حمایتی ۴۸۵۰۰ دلاری برساند.

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD  ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در منطقه صعودی شتاب می گیرد.

RSI ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در حال حاضر بالاتر از سطح ۵۰ است.

حمایت های اصلی: ۵۰۲۰۰ و ۵۰۰۰۰ دلار

مقاومت های اصلی:   ۵۱۵۰۰ ، ۵۲۰۰۰ و ۵۳۵۰۰ دلار

منبع
newsbtc
لینک کوتاه
https://arznews.net /?p=9592

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

شما باید وارد شده برای ارسال نظر.