۱۲ / ۰۳ / ۱۴۰۲
Asia/Tehran 13:05

تحلیل بیت کوین ۱۴۰۰/۱۰/۱۳

02:53۰

بیت کوین نتوانست به بالای ۴۸۵۰۰ دلار بازگردد و اینگونه روند کاهشی تازه ای را آغاز کرد. قیمت این ارز رمزپایه پیشرو با سقوط تا زیر سطوح ۴۸۰۰۰ و ۴۷۵۰۰ دلار به منطقه نزولی وارد شد.

این حرکت کاهشی پایین‌تر از تراز ۴۷۰۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ (یک ساعته) شتاب گرفت. قبل از شروع روند اصلاح صعودی، کف قیمت نزدیک به ۴۵۵۳۰ دلار تشکیل شد. این روند اصلاحی منجر به بهبود قیمت بالاتر از تراز ۴۶۵۰۰ و ۴۷۰۰۰ دلار شد. با وجود عبور از سطح فیبوناچی اصلاحی ۵۰% حرکت نزولی ۴۸۵۹۱ دلار به ۴۵۵۳۰ دلار، قیمت نتوانست منطقه مقاومت ۴۸۰۰۰ دلاری را پشت سر بگذارد.

نمودار بیتکوین - تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ دوشنبه 13 دی

علاوه بر این، در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD، یک خط روند نزولی مرتبط با مقاومتی نزدیک به ۴۷۶۰۰ دلار در حال شکل گیری است. این خط روند در نزدیکی سطح فیبوناچی اصلاحی ۷۶.۴% حرکت نزولی سقف نوسانی ۴۸۵۹۱ دلار به کف قیمت در ۴۵۵۳۰ دلار واقع است.
حرکتی قاطع بالاتر ازمنطقه مقاومت ۴۸۰۰۰ دلاری می تواند آغازگر یک حرکت افزایشی تازه باشد. در این حالت، مقاومت بعدی نزدیک به سطح ۴۸۵۰۰ دلار قرار دارد. هر گونه افزایش بیشتر می تواند قیمت را در کوتاه مدت به مقاومت ۵۰۰۰۰ دلاری برساند.

اگر بیت کوین نتواند سطوح بالاتر از ۴۸۰۰۰ دلار را بازیابی کند، می تواند به حرکت خود ادامه دهد. در این حالت، اولین حمایت نزدیک به منطقه ۴۶۴۰۰ دلار تا ۴۶۱۰۰ دلار به کمک آن خواهد آمد.

شکست نزولی قیمت زیر حمایت ۴۶۱۰۰ دلاری می تواند بیت کوین را به سمت حمایت ۴۵۵۰۰ دلاری سوق دهد. هرگونه کاهش بیشتر ممکن است جرقه ای برای یک افت عمیق تر به زیر منطقه حمایتی ۴۵۰۰۰ دلاری باشد. در این سناریو، ممکن است قیمت تا مرز ۴۳۲۰۰ دلار کاهش یابد.

منبع
newsbtc
لینک کوتاه
https://arznews.net /?p=9739

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

شما باید وارد شده برای ارسال نظر.