۱۲ / ۰۳ / ۱۴۰۲
Asia/Tehran 12:48

تحلیل بیت کوین ۱۴۰۰/۱۰/۱۵

02:58۰

بیت کوین تلاش کرد یک حرکت صعودی را بالاتر از سطح ۴۷۰۰۰ دلار امتحان کند ولی نتوانست تراز ۴۷۵۰۰ دلار را پشت سر بگذارد و مجدداً شروع به کاهش کرد.

این حرکت تا زیر سطوح ۴۷۲۰۰ و ۴۷۰۰۰ دلار ادامه یافت. قیمت حتی به زیر منطقه حمایتی ۴۶۰۰۰ دلار نیز رسید. در نهایت، گاوها از منطقه حمایتی ۴۵۵۰۰ دلاری دفاع کردند. به این ترتیب، با کف سازی در حدود ۴۵۵۴۸ دلار، قیمت به مرحله تحکیم وارد شد.در حال حاضر، بیت کوین زیر ۴۷۰۰۰ دلار (۴۶۲۷۵ دلار در این لحظه) و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ (در چارت یک ساعته) معامله می شود.

نمودار بیتکوین 2 - تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ چهارشنبه 15 دی

تا این لحظه، بیت کوین اولین مقاومت در مسیر صعود خود را در نزدیکی ۴۶۵۰۰ دلار پشت سر گذاشته است. اکنون مقاومت بعدی نزدیک به سطح ۴۷۰۰۰ دلار پیش روی گاوها قرار دارد. یک خط روند نزولی اصلی نیز با مقاومتی نزدیک به ۴۷۰۰۰ دلار در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD در حال شکل گیری است.

حرکت بیت کوین بالاتر از منطقه مقاومت ۴۷۰۰۰ دلاری و خط روند می تواند شروع یک روند بازیابی قوی را نشان دهد. در این حالت، مقاومت بعدی نزدیک به سطح ۴۸۰۰۰ دلار خواهد بود.

اگر بیت کوین نتواند با قدرت بالاتر از ۴۶۵۰۰ دلار باقی بماند، احتمالاً روند نزولی را از سر گرفته و تا حمایت های ۴۶۰۰۰ دلار و ۴۵۵۰۰ دلار ریزش خواهد کرد. ادامه کاهش قیمت تا زیر تراز ۴۵۵۰۰ دلار می تواند قیمت را در جلسات آینده به سمت ۴۳۰۰۰ دلار سوق دهد.

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD  ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در منطقه نزولی شتاب می گیرد.

RSI ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در حال حاضر نزدیک سطح ۵۰ است.

حمایت های اصلی: ۴۶۰۰۰ و ۴۵۵۰۰ دلار

مقاومت های اصلی:  ۴۷۰۰۰ و ۴۷۵۰۰ دلار

منبع
newsbtc
لینک کوتاه
https://arznews.net /?p=9804

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

شما باید وارد شده برای ارسال نظر.