۱۲ / ۰۳ / ۱۴۰۲
Asia/Tehran 12:58

بیش از نیم میلیارد دلار پوزیشن لانگ در بازار کریپتو لیکوئید شد

02:00۰

پس از افت قیمت روز پنج شنبه بیت کوین به زیر ۴۳۰۰۰ دلار، بازار ارزهای دیجیتال همچنان با یک هفته پرتلاطم روبرو هستند و همین امر وضعیتی که بیش از ۲ ماه از آغاز آن می گذرد را بدتر کرده است.

بر اساس گزارش Coinglass، در ۲۴ ساعت گذشته، در پی سقوط قیمت بیت کوین از ۴۳۰۰۰ دلار به ۴۱۶۹۵ دلار، ارزش کل معاملات آتی لیکوئید شده بازار کریپتو از مرز ۵۳۰ میلیون دلار گذشته است. به عبارت دیگر، همزمان با این فروش گسترده، پوزیشن های بیش از ۱۳۵۳۰۱ معامله‌گر لیکوئید شد. بزرگترین سفارش لیکوئید شده در Bybit اتفاق افتاد. ضرر معامله گران بیت کوین به تنهایی از ۳۳۲ میلیون دلار فراتر رفته و ۸۷ درصد از پوزیشن های لانگ تحت تأثیر قرار گرفتند.

اتریوم نیز از روز چهارشنبه ۱۴.۳۶ درصد کاهش یافته و در حال حاضر با قیمتی در حدود ۳۱۷۵ دلار معامله می شود.

بعد از لمس بالاترین سطح قیمت در اوایل نوامبر (اواسط آبان)، بیت کوین در حال کاهش بوده و اکنون به وضعیتی رسیده است که کارشناسان آن را فروش طولانی مدت می نامند. شاخص ترس و طمع برای این ارز به “ترس شدید” بازگشته است که عوامل متعددی همچون نگرانی های ناشی از شیوع سویه امیکرون و بادهای مخالف نظارتی آن را تشدید می کنند.

کارشناسان استدلال کرده اند که فروش روز چهارشنبه نتیجه چشم انداز تندروی معامله گران در بازار است، پس از انتشار صورتجلسه نشست ماه دسامبر (آذر و دی) فدرال رزرو مشخص شد که مقامات تصمیم گرفته اند ترازنامه ۸.۳ تریلیون دلاری را پیش از افزایش احتمالی نرخ بهره در ماه مارس (اسفند ماه) کاهش دهند.

با کاهش ۳۸ درصدی بیت‌کوین از زمان رسیدن به بالاترین سطح تاریخی قیمت، کارشناسان روی سطوح حمایتی مختلفی حساب می‌کنند که می‌تواند علی‌رغم وجود احساسات نزولی در کوتاه‌مدت، برای تغییر روند حیاتی باشند.

به گفته گرت (Gareth)، بیت کوین در حال ایجاد یک الگوی سر و شانه نزولی است که در صورت شکسته شدن خط گردن در تراز ۴۲۰۰۰ دلار، این ارز ارزش بیشتری را از دست خواهد داد. ولی به گفته پیتر برانت، تحلیلگر کهنه کار بازار، «الگوی نمودار تا زمانی که تکمیل و تأیید نشود، الگوی نمودار نیست». پس باید منتظر ماند و دید در روزهای آینده شاهد چه اتفاقاتی در بازار ارزهای رمزنگاری شده خواهیم بود.

منبع
zycrypto
لینک کوتاه
https://arznews.net /?p=9851

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

شما باید وارد شده برای ارسال نظر.